Bitcoin Boğası ETF’lerin BTC Miktarını Açıkladı! Dev Şirket Rezervlere Ekledi!

Bitcoin ETF‘leri 1 milyon BTC’den fazla biriktirerek kripto para piyasasında büyük bir başarıya imza attı. Bu arada, DeFi Technologies, Bitcoin’i birincil rezervlere olarak benimseyen en son halka açık şirket oldu

Michael Saylor Bitcoin ETF’lerinin BTC miktarını açıkladı

MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı ve önde gelen BTC savunucularından Michael Saylor, BTC borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) ulaştığı dikkate değer bir kilometre taşına dikkat çekti. Saylor’a göre, 34 spot Bitcoin ETF’si 1,031,973 BTC ile bir milyon BTC’nin üzerinde tutuyor.

Bitcoin ETF’leri bir milyondan fazla BTC biriktirerek kripto para piyasasında büyük bir başarıya imza attı. ETF’ler borsalarda işlem gören yatırım fonlarıdır. Dolayısıyla, yatırımcıların doğrudan kripto para birimine sahip olmadan Bitcoin’e yatırım yapmaları için bir yol sağlar. Bu dönüm noktası, hem kurumsal hem de bireysel yatırımcıların giderek daha fazla Bitcoin ETF’lerine yöneldiğini gösteriyor.

Önde gelen Bitcoin ETF’kerin BTC dağılımı nasıl?

BlackRock ve Fidelity Investments’ın BTC fonları, ETF sektörünün tarihindeki en başarılı çıkışlardan bazıları. Wall Street’i kasıp kavurarak kripto paranın ağırlık merkezini Asya’dan ABD’ye doğru kaydırdılar. BlackRock’ın iShares Bitcoin Trust’ı 21,4 milyar doları aştı. Böylece, kısa süre önce Grayscale’in 20,1 milyar dolarlık Bitcoin fonunu geçti. Bu hamlesiyle, BTC için dünyanın en büyük fonu haline geldi. 12,3 milyar dolarlık Fidelity Wise Origin Bitcoin Fonu ise üçüncü sırada yer alıyor.

Saylor’un kendi şirketi MicroStrategy, 1 Mayıs 2024 itibariyle 214.400 Bitcoin’e sahip. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere MicroStrategy, agresif BTC birikimiyle manşetlere çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta, doğrudan Bitcoin’e yatırım yapan ABD borsa yatırım fonları, en büyük dijital para biriminin yeni bir zirveye çıkmasına yardımcı olan bir talep artışı ile art arda 19. gün net giriş kaydetti. 7 Haziran’da 11 Bitcoin ETF’si 131 milyon dolar giriş sağladı.

Bir kamu şirketi daha BTC satın alıyor

Bu arada, Web3 teknolojilerine odaklanan halka açık bir şirket olan DeFi Technologies, önemli bir hamle yaptı. Bu doğrultuda, şirket kendi BTC hazine stratejisini duyurarak MicroStrategy’nin oyun kitabından bir sayfa aldı. DeFi Technologies, Bitcoin’i birincil rezerv varlığı haline getirmeye karar verdi. Bunun ardından, 110 Bitcoin’lik (7,7 milyon dolar) bir ilk satın alma gerçekleştirdi. Şirketin hisseleri Toronto’daki Cboe Canada’da işlem görüyor. Halka açık şirket, şirketin varlıklarını para biriminin değer kaybından korumak için Bitcoin satın aldığını açıkladı. DeFi Technologies CEO’su Roussy Newton, son yatırım sayesinde şirketin potansiyel olarak hazinesini genişletebileceğine inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x