100 bin anaokulu öğrencisi gökyüzüne balon uçurdu

Türkiye’nin birçok şehrinde Cumhuriyet’in 100. yılı kapsamında çeşitli kutlamalar gerçekleştirildi. Eğitim kurumları da farklı etkinliklere ev sahipliği yaptı. English Kids Academy’nin okul öncesi öğrencileri, tüm dünyada barış temennileriyle gökyüzüne beyaz balonlar uçurdu.

English Kids Academy Kurucusu Özgür Güloğlu, “Türkiye genelinde 2 bine yakın anaokulundaki 100 bine yakın öğrencimizle gerçekleştirdiğimiz bu kutlama, görsel bir şölene dönüştü. Kurum olarak, Cumhuriyet’in 100. yıl kutlamalarında bir farklılık yapmak istedik. Öğrencilerimizle gökyüzüne barışın simgesi olması adına binlerce beyaz balon uçurduk” dedi.

English Kids Academy Kurucusu Özgür Güloğlu, “Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Türkiye’de bu şartlarda yaşayabilmemiz için savaşmış tüm silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum. Onların emanet ettiği ülkemize yeni nesillerin en iyi şekilde sahip çıkması için çalışmalar yürütüyoruz. Çocuklarımızın bilim, sanat, spor gibi dallarda daha başarılı olmaları adına birlik içinde çalışıyoruz. Dünyada çok daha iyi başarılara imza atmalarını istediğimiz küçüklerimiz için en önemli unsurlardan biri de yabancı dil. Maalesef ülkemizin ‘yabancı dil eğitimi alma ama konuşamama’ gibi çok önemli bir sorunu var. Dünya üzerinde İngilizce eğitimine en fazla zaman ve kaynak ayıran ülkelerin başında gelmemize rağmen, ne yazık ki yıllardır bu sorunu çözemedik. Eğitimin temeli olduğuna inandığımız okul öncesi eğitimdeki kurumların çocuklarına, en iyi İngilizce eğitimini nasıl vereceklerine dair danışmanlık yapıyoruz. Bu sayede on binlerce öğrenci, ilkokula çok iyi bir İngilizce temele sahip olarak başlıyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x