Cem Garipoğlu’nun elindeki mor lekelerin sırrı ortaya çıktı

15 yıl önce Münevver Karabulut’u vahşice katleden Cem Garipoğlu’nun hem otopsi fotoğraflarını hem de cezaevinde intihar ettiği iddia edilen 10 Ekim günü son anlarını gösteren kayıtları ortaya çıktı.

Kamuoyunun günlerce konuştuğu otopsi fotoğraflarında, Garipoğlu’nun ellerindeki morarmalar dikkat çekmişti. Her iki el parmaklarında görülen morarmanın nedeni belli oldu.

Garipoğlu’nun el parmaklarındaki morarmaların siyah mürekkep lekesi olduğu ortaya çıktı.

Sabah’tan Mustafa Sait Özkan’ın haberine göre, soruşturma birimleri yaptıkları incelemelerde bu lekelerin, Silivri 5 Nolu L Tipi Cezaevi F Blok F3 Alt koğuşunda kalan Garipoğlu’nun resim çalışmaları kapsamında olmuş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

RESİM KURSLARINA KATILMIŞ

Geçtiğimiz günlerde Garipoğlu’nun hem otopsi fotoğraflarına hem de cezaevinde intihar ettiği iddia edilen 9-10 Ekim 2014 tarihine kadar vaktini nasıl geçirdiğine ilişkin ayrıntıları ortaya çıkmıştı.

Elde edilen bilgiler arasında, Garipoğlu’nun koğuşunda 3 yaşam odası, 1 hobi odası, 1 mutfak ve avlu yer aldığı bilgisi de yer alıyordu.

Garipoğlu’nun 4 Ekim 2013- 30 Aralık 2014 arasında düzenlenen F Bloktaki iş atölyesindeki resim kursu faaliyetlerine bile katıldığı ortaya çıkmıştı.

BOŞ BOYALAR BULUNDU

Koğuştaki, 3 numaralı odada yani Garipoğlu’nun intihar ettiği iddia edilen odada yapılan aramada, boş resim tuvali, boyalar, yatağı bulunmayan boş bir ranza ve üstünde bazı eşyalar yer alıyordu.

İşte Garipoğlu’nun otopsi sırasında her iki el parmaklarındaki mürekkep lekelerinin, resim çalışması amacıyla gerçekleşebileceği değerlendirmesinde bulunuyor.

MEZARIN AÇILMASI DÜĞÜMÜ ÇÖZECEK

Garipoğlu’nun ölüp ölmediğiyle ilgili iddialar üzerine Karabulut ailesi Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasını (fethi kabir) istedi.

Ancak talep hem savcılık hem de Adalet Bakanlığı tarafından reddedildi.

Cem Garipoğlu’nun babası Nida Garipoğlu da geçtiğimiz aylarda mezarın açılmasını ve tartışmaların son bulması yönünde savcılıktan talepte bulundu.

Soruşturmayı yürüten Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’ndan Cem Garipoğlu’nun otopsi işlemi sırasında yapılan işlemlere ait fotoğrafları ve video kayıtlarının hazırlanıp savcılığa gönderilmesini istedi ve dosyaya bilirkişi atadı.

Bilirkişi de otopsi görüntülerini izleyerek dökümünü yaptı ve savcılığa sundu.

Düğümü savcılığın Garipoğlu’nun mezarının açılıp açılmamasıyla ilgili vereceği karar çözecek.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x