Eric Bailly’den özür

Antalyaspor-Beşiktaş karşılaşmasında ikinci yarıda oyundan alınan Eric Bailly özür diledi.

Fildişi Sahilli futbolcu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Rekabetçi olma isteği, bizi daha başarılı olmaya itiyor ve bizim de isteğimiz bu. Hepimiz kazanmak istiyoruz. Hatamdan dolayı teknik direktör, takım arkadaşlarım ve Beşiktaş ailesinden özür dilerim.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU

Beşiktaş Teknik Sorumlusu Burak Yılmaz, Antalyaspor karşılaşmasının ardından çok konuşulacak ifadeler kullandı.

Eric Bailly’nin Tayfur Bingöl’ün yakasına yapıştığını söyleyen Yılmaz, “Beşiktaş formasını çekip öyle yakasına yapışamazsın. Ben bunu yaptırtmam. Bizim ülkemize gelip bizim oyuncumuza saygısızlık, terbiyesizlik yapanı asla kabul etmem, etmeyeceğim.” dedi.

Maçtan sonra basın mensuplarına konuşan ve sinirli olduğu görülen Yılmaz, “Beşiktaş forması benim için çok değerli. Galibiyetten daha değerli. Üç puandan, benim teknik direktörlük hayatımdan daha değerli. Ben arkadaşlarıma veriyorsam, elim titreyerek veriyorum bu formayı. Verdiysem de almasını da bilirim. Umurumda değil. Üç puan da, galibiyet de umrumda değil. Aslolan Beşiktaş formasıdır. Ben Beşiktaş formasını verdim, kullanamayandan, terbiyesizlik, saygısızlık yapandan alırım.” ifadelerini kullandı.

“TERBİYESİZLİK YAPANI KABUL ETMEYECEĞİM”

Burak Yılmaz’ın maç sonu açıklamaları:

“Benim teknik direktörlük hayatım umrumda değil. Teknik direktörlük yapmasam ne olur ya? Hiç futbolun içinde olmasam ne olur? Hele ki bizim ülkemize gelip, bizim oyuncularımıza saygısızlık, terbiyesizlik yapanı asla kabul etmeyeceğim. Beni tanıyorsunuz, ben kabul etmeyeceğim bunu. Sonu ne olursa olsun. Devre arasında bir tatsızlık yaşandı o yüzden çıkarttım. Sakatlık durumu yok. Tamamen yakışıksız bir hareket yüzünden oyundan çıkarttım.”

“YAKASINA YAPIŞAMAZSIN”

“Türk yabancı diye ayırmam. Ama benim oyuncuma, öyle yakasına, Beşiktaş formasını çekip yapamazsın. Ve bunu devam ettiremezsin. Ben böyle bir adamım. Ben buna devam ediyorsam da, teknik direktörlük hayatıma böyle devam edeceğim.”

“Hoca olmak isteyen sevgili büyüklerimiz var. İzlemiyorum, etkilenmemeye çalışıyorum. Kanal kanal gezen büyüklerimiz var. Başkanımla konuşacağım, ben 3-4 Aralık’a kadar devam edeceksem küçük bir isteğim olacak. Ama olmayacaksa yarın teşekkür edeceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x